No performance data available yet.
Club captain and first-choice goalkeeper since inception. Known for his commanding presence and shot-stopping ability.
| Full Name | GODSWILL IKENNA (ICHIE) |
| Date of Birth | 12 Mar 1995 |
| Age | 31 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | GK |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 188.00 cm |
| Weight | 82.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Thu, 01 Feb 2018 |
| Contract Ends | Thu, 31 Jan 2030 |
| Market Value | ₦25K |