No performance data available yet.
Club all-time top scorer. Clinical striker with excellent movement and finishing. Top scorer in two consecutive Super League Cup editions.
| Full Name | BASH MUHAMMED |
| Date of Birth | 15 Aug 1997 |
| Age | 28 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | FWD |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 177.00 cm |
| Weight | 73.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Thu, 01 Feb 2018 |
| Contract Ends | Tue, 31 Dec 2030 |
| Market Value | ₦850K |