No performance data available yet.
| Full Name | FAHAD RUNKA AHMAD |
| Date of Birth | 01 Apr 2004 |
| Age | 22 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | MID |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 123.00 cm |
| Weight | 88.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Thu, 01 Jan 2026 |
| Contract Ends | Tue, 31 Dec 2030 |
| Market Value | ₦14K |