No performance data available yet.
| Full Name | ABU ALIYU (BABA ABU) |
| Date of Birth | 01 Jan 2003 |
| Age | 23 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | MID |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 143.00 cm |
| Weight | 66.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Wed, 01 Apr 2026 |
| Contract Ends | Tue, 31 Dec 2030 |
| Market Value | ₦17K |