No performance data available yet.
| Full Name | IZU EMMANUEL (BETA PIKIN) |
| Date of Birth | 31 Dec 2000 |
| Age | 25 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | GK |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 112.00 cm |
| Weight | 78.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Sun, 29 Mar 2026 |
| Contract Ends | Tue, 31 Dec 2030 |
| Market Value | ₦9K |