No performance data available yet.
Attacking left-back known for overlapping runs and quality crosses into the box.
| Full Name | PRIME MINISTER |
| Date of Birth | 18 Apr 1996 |
| Age | 29 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | DEF |
| Preferred Foot | Left |
| Height | 178.00 cm |
| Weight | 74.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Thu, 01 Feb 2018 |
| Contract Ends | Thu, 31 Jan 2030 |
| Market Value | ₦5K |