No performance data available yet.
| Full Name | SAMUEL |
| Date of Birth | 31 Dec 2005 |
| Age | 20 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | MID |
| Preferred Foot | Both |
| Height | 123.00 cm |
| Weight | 77.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Mon, 30 Mar 2026 |
| Contract Ends | Tue, 31 Dec 2030 |
| Market Value | ₦20K |