No performance data available yet.
Energetic right-back with a knack for getting forward and contributing to attacks.
| Full Name | EMEKA ANSLEM ORJI (KANTE) |
| Date of Birth | 30 Sep 1999 |
| Age | 26 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | DEF |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 179.00 cm |
| Weight | 75.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Fri, 10 Jan 2020 |
| Contract Ends | Sun, 30 Jun 2030 |
| Market Value | ₦5K |