No performance data available yet.
Defensive midfielder and team vice-captain. The engine room of GDFC, breaking up play and recycling possession.
| Full Name | ALIYU ABDULRAHMAN |
| Date of Birth | 14 Feb 1997 |
| Age | 29 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | MID |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 176.00 cm |
| Weight | 70.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Thu, 01 Feb 2018 |
| Contract Ends | Sat, 28 Dec 2030 |
| Market Value | ₦16K |