No performance data available yet.
Box-to-box midfielder with tremendous energy. Contributes goals and assists from midfield.
| Full Name | SHARON ALADE (BRUNO) |
| Date of Birth | 25 Jun 1998 |
| Age | 27 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | MID |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 174.00 cm |
| Weight | 68.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Tue, 15 Jan 2019 |
| Contract Ends | Thu, 31 Jan 2030 |
| Market Value | ₦50K |