No performance data available yet.
Creative attacking midfielder. The playmaker of GDFC, known for his vision and passing range.
| Full Name | IBRAHIM HASHIM |
| Date of Birth | 10 Dec 1999 |
| Age | 26 |
| Nationality | Nigerian |
| Position | FWD |
| Preferred Foot | Right |
| Height | 172.00 cm |
| Weight | 67.00 kg |
| Status | Active |
| Joined GDFC | Sat, 01 Aug 2020 |
| Contract Ends | Sun, 30 Jun 2030 |
| Market Value | ₦25K |